Jdi na obsah Jdi na menu
 


Saskatchewan a Cherokee

21. 5. 2006

Charakteristika: Cherokee je šedobílý a Saskatchewan černobílý sibiřský husky. Ostatní pejsky nemají rádi, ani sebe navzájem ( Cherokee se snese s fenkami )-potřebují umístit rozděleně. Jsou to 6-letí velmi temperamentní pejsci, kteří strávili 4 roky života v útulku :-( !!

Kam se hodí: Ideální by pro ně byl život na zahradě, ovšem umístění do bytu je také možné. V obou případech je podmínkou dostatek pohybu. Huskouni milují dlouhé túry, bikejoring ( kolo ) či canicross ( běh ). Ve všech případech vám zapřaženi do postroje budou dělat vynikající pomocníky. Husky byl původně vyšlechtěn pro tah-tahající husky = šťastný husky. Ať už jste sportovně založená rodina či sportovně nadšený jedinec-věřte že z vád nadšení psa, který byl 2/3 života zavřen v kleci- udělá sportovního maniaka. Nenechte se mýlit ´stářím´ psů-huskyové jsou aktivní a vitální do vysokého věku...samozřejmě žádný z těchto sportů zkoušet nemusíte, ale věřte, že kdo jednou zkusí...Jak již bylo uvedeno výše, nesnesou se s jinými psy, nemají rádi drůbež a kočky, a nejspíše se po puštění z vodítka vydají na lov...ale aktivní rodině s většími dětmi připraví život plný nezapomenutelných zážitků ( samozřejmě v tom dobrém slova smyslu ).

Proč právě Saskatchewana nebo Cherokeeho? Tito psi strávili 2/3 života v útulku-to už je dostatečný důvod, aby konečně našli nové majitele. A že pořádně sportům jako bikejoring, skijoring a canicross nerozumíte, nevíte co si pod tím máte představit? Neváhejte mě kontaktovat na emailu ( darujipsa@seznam.cz )-v případě osvojení některého z huskounů s vámi ráda navážu dlouhodobější spolupráci ( stejně jako plno dalších lidí ze siberian husky rescue, kterým velmi záleží na nalezení vhodného domova těmto psům ), která povede k začlenění psa do vaší rodiny ke spokojenosti vaší i jeho.