Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budulínek-anglický kokršpaněl

30. 4. 2006

Charakteristika: Budulínek je  4-letý anglický kokršpaněl zlaté barvy. Nachází se už skoro 2 roky v útulku v Mělníku. Je hodný, avšak občas trochu svéhlavý. Prostě má ´svou hlavu´ a občas se ožene. Nikdy nikoho nepokousal vážně, ale bohužel lidi ho hned vrací. U kokršpanělů je toto jednání způsobeno nedůvěrou, čili jedná se o kousání ze strachu. Tudíž takovéto střídání majitelů Budulínkovi vůbec neprospívá.

Kam se hodí: Kvůli problému popsanému výše není Budulínek vhodný k dětem. Ideální by byl člověk, který už má s kokříkama zkušenosti. Avšak dobře si může Budulínek zvyknout u staršího manželského páru ( děti vyrostli, a co pak? ), kterému se přizpůsobí. Skvělý by pro něj byl domeček se zahrádkou, kde by mohl přebývat. Pak by mu v klidu postačila odpolední či večerní hodinová procházka do přírody( nemějte strach, prospěje to i vaší fyz. kondici a tyto procházky si i vy brzy zamilujete ). Ovšem pokud by se dostal k aktivním páníkům, stejně tak radostě vás bude doprovázet při ranním běhání nebo při dlouhých túrách.

Proč právě Budulínka? Protože se vašemu životu přizpůsobí-jediné co chce je konečně jen jeho smečka-a hlavně trpělivé majitele, kteří ho už nedají pryč. Neměl to v životě jednoduché ( útulek a stále střídání majitelů, pak zase útulek...) a s tím je potřeba počítat. Ovšem pokud se pro něj rozhodnete, bude vám nadosmrti věrným kamarádem. Jen si musíte získat jeho důvěru.

Na požádání zašlu i jeho foto :-).